erdi_d208_275l
ERDI D208-275L round hole cutter
Product description:
  • Especially for circular cuts
  • Curved cuts
  • Handles lacquered
  • Right- or left-handed cutting available
Key features according to our expert
  • Length (blade): 40 mm; 1 9/16 inch
  • Overall length: 275 mm
  • Max.thickness (600N/mm²): 1 mm
  • Brand: ERDI
  • EAN: 4010220020111
  • Supplier number: ERDI D208-275L
Length (blade)
40 mm; 1 9/16 inch
Overall length
275 mm
Max.thickness (600n/mm²)
1 mm